Jednorázové povídky

29. srpna 2011 v 11:05 | Wish Katie

Časy se změnily, Voldemort padl a Vyvolený si konečně může užívat svátky tak, jako každý jiný.

Stav: Hotovo
Aktuální počet kapitol: 1
Omezení: 13+
Postavy: Ginny Weasleyová (Potterová), Harry Potter, + vedlejší postavy pouze zmíněné v příběhu
Žánr: Romantika
Hlavní Pairing: Harry/Ginny


Když se James s Albusem nudí, nic je nemůže zastavit a odradit od toho, aby se bavili. Takže jakmile je tatínek zanechá v čekárně, je tu jen jedna možnost, co budou dělat. Vybaveni pastelkami, vlastní odpovědí na záludnou otázku: "Odkud se berou děti?" a pár... ošklivými slovy se vydávají prozkoumat chodby staré dobré nemocnice u Svatého Munga.

Upozornění: Jedná se o překlad. Originální verzi v angličtině napsala Canadian Hogwarts, ale mně to nedalo a dovolila jsem se jí o práva na překlad do nám srozumitelnějšího jazyka ^^.
Upozornění 2: Ano, jde o jednorázovku. Normálně by byl příběh v jedné kapitole, blog.cz ovšem neskousne článek delší, než 19 000 znaků.

Stav: Hotovo
Aktuální počet kapitol: 2
Omezení: 13+
Postavy: James Sirius Potter, Albus Severus Potter, Ginny Weasleyová (Potterová), Harry Potter, Ron Weasley, Neville Longbottom, Zlatoslav Lockhart, Lily Lenka Potterová
Žánr: Rodina, Humor
Hlavní Pairing: Harry/Ginny


Tvrdil, že všechno bude v pořádku. Ona mu věřila. Ale pořád tu byl Temný Pán.

Upozornění: Povídka psána dohromady s nadanou AnNe. Střídaly jsme se prakticky po větě, nicméně myslím, že to dopadlo vcelku dobře ^^.

Stav: Hotovo
Aktuální počet kapitol: 1
Omezení: 14+
Postavy: Remus Lupin, Dora Tonksová (Lupinová), + vedlejší postavy pouze zmíněné v příběhu
Žánr: Romantika, Tragédie
Hlavní Pairing: Remus/Dora


Přeci jen je to Harry - takový, jaký vždy byl. Slíbila si, že nebude plakat. Ale copak to lze?

Upozornění: Jedná se o překlad. Originální verzi v angličtině napsala s i l v e r a u r o r a a já neodolala a PM-kou se jí dovolila o překlad do našeho milovaného jazyka ^^. Povídka se mi totiž zalíbila hned na první pohled, a ti, jenž mají mysl někdy trochu "zvrácenou", tak, jako já, se v tomhle budou vyžívat ^^ (Pokud si budete chtít přečíst tuto povídku v originále, nedivte se prosím drobným odlišnostem - co zní dobře v originále, je v češtině jako... slon v porcelánu.)
Upozornění 2: Obvykle je mi jedno, co čtenář při čtení poslouchá. Ale tohle... pokud máte zájem o "silný zážitek", pusťte si k tomu You Raise Me Up.

Děj se odehrává beprostředně po bitvě o Bradavice.

Stav: Hotovo
Aktuální počet kapitol: 1
Omezení: 14+
Postavy: Harry Potter, Ginny Weasleyová, + vedlejší postavy pouze zmíněné v příběhu
Žánr: Tragédie, Romantika, Hurt/Comfort
Hlavní Pairing: Harry/Ginny


Opravdu krátká povídka, původně psaná do jedné soutěže. Hermiona se po dlouhém dni vrací domů a nepřeje si nic víc, než klidný večer. Než však stačí projít vstupními dveřmi, zaslechne něco, co jí vyrazí dech. "Ron... On... To neudělal!"

Stav: Hotovo
Aktuální počet kapitol: 1
Omezení: 13+
Postavy: Ron Weasley, Hermiona Grangerová
Žánr: Romantika, Vztek
Hlavní Pairing: Ron/Hermiona


Jednoho dne Harrymu čtyřletý James položí otázku, kterou nečekal. Alespoň ne tak brzy. Slíbil si ale, že svým dětem nikdy lhát nebude. Proč ho jen jeho teta a strýc nikdy opravdu neměli rádi?

Upozornění: Opět se jedná o překlad. Originální verzi v angličtině napsala Amilia Padfoot z Fanfiction.net. Ve sbírce má spoustu dalších, podle mě moc povedených povídek; můžu vám jí vřele doporučit. Pokud byste si tuto povídku chtěli přečíst i v originále, nedivte se prosím drobným odlišnostem - ti, kteří už někdy něco takového překládali, vědí, jak těžké je někdy najít český ekvivalent pro anglickou frázi, ustálené spojení, pořekadlo...
Upozornění 2: Ano, jedná se o jednorázovou povídku. Musela jsem ji opět rozdělit do dvou částí, blog.cz neskousne článěk delší, než 19 000 znaků.

Stav: Hotovo
Aktuální počet kapitol: 2
Omezení: 13+
Postavy: Harry Potter, James Sirius Potter, + vedlejší postavy pouze zmíněné v příběhu
Žánr: Rodina, Hurt/Comfort
Hlavní Pairing: Harry/Ginny

 

4 lidé ohodnotili tento článek.